BODEGAS Y VIÑEDOS VERUM

Jakość wina jest nierozerwalnie związana z naturą i tradycją. Bodegas y Viñedos Verum znajduje się w Tomelloso, mieście stanowiącym część największego regionu winiarskiego na świecie, La Mancha. Kultura wina przenika życie i obyczaje tego miasta, którego rozwój wokół produkcji wina i destylatów umiejscowił je wśród głównych producentów na świecie.

BODEGAS Y VIÑEDOS VERUM
Hiszpania
Katylia La Mancha

BODEGAS Y VIÑEDOS VERUM

Bodega powstała z przekonania, że to właśnie w winnicy rodzi się esencja wina. To tutaj, w licznych szczepach, z których wiele ma ponad pół wieku, osiągają one swój maksymalny potencjał. Z pasji do wina narodziły się te bodegi, a ta pasja tylko rosła.

Historia rodziny López Montero w świecie wina i destylatów sięga 1788 roku, gdy zarejestrowano pierwszą z ich winnic w Tomelloso, jak świadczą archiwa miejskie. W 1963 roku Juan Antonio López Ramírez i María Victoria Montero założyli Altosę, winnicę i destylarnię, która nadal produkuje i sprzedaje wina i destylaty. W 2005 roku María Victoria, wraz z dziećmi María Belén, Juanem Antonio, Pedro José i Eliasem, założyli Bodegas y Viñedos Verum, markę, która gromadzi wina rodziny López Montero pochodzące z najlepszych winnic i terroir własności.

W ramach działań społecznej odpowiedzialności biznesu Bodegas y Viñedos Verum jest sponsorem Orkiestry Symfonicznej Verum. Ten projekt kulturalny powstał z zamiarem wsparcia regionalnej orkiestry, która zgromadziłaby muzyków z La Manchy bez stałej grupy. Obecnie Orkiestra Symfoniczna Verum znacznie przekroczyła swój pierwotny cel i jest uważana za jedną z najważniejszych orkiestr na arenie krajowej. Bodegas Verum łączy w sobie nowoczesność i tradycję w projekcie, który od samego początku produkuje wina czerwone, białe, różowe, musujące i destylaty, podnosząc standard jakości win z Castilla-La Mancha.

EMBRUJO DEL CAMPO
wytrawne
,
różowe
Garnacha
EMBRUJO DEL CAMPO
wytrawne
,
czerwone
Tempranillo
EMBRUJO DEL CAMPO
wytrawne
,
białe
Verdejo

Inni producenci