Hennesy

Hennessy to koniak numer 1 na świecie. Przeszło 250 lat od swych narodzin Hennessy jest serwowany w barach i klubach w ponad 100 krajach świata, a każdego roku wypija się 60 milionów butelek tego wyjątkowego alkoholu. Jego historia zaczęła się w 1765 roku, gdy irlandzki kapitan Richard Hennessy osiadł w Cognac na południu Francji i z pasją podjął produkcję destylatów z wina zwanych przez Francuzów eaux-de-vie, wodą życia. Dzięki doskonaleniu tradycyjnych receptur, mistrzowskiej kompozycji i wyjątkowej jakości winogron Ugni Blanc z tego regionu, powstał ten najsławniejszy koniak świat

Hennesy
Francja
Cognac

Hennesy

Proces wytwarzania koniaku jest długi i wyrafinowany. Lokalnie uprawiane winogrona Ugni White przechodzą sześć głównych etapów – począwszy od momentu delikatnego zerwania z winorośli, aż do pierwszego łyku jako wyjątkowy koniak w Twoim kieliszku.

Raz w roku należy zebrać doskonale dojrzałe winogrona szybko i precyzyjnie. Mechaniczne zbiory w winnicach Charente pozwalają na wyjątkową precyzję, zarówno pod względem jakości, jak i ilości. Winogrona Ugni Blanc doskonale nadają się do naszego procesu destylacji. Odmiana późno dojrzewająca, zachowująca właściwą równowagę pomiędzy wysoką kwasowością i niską zawartością alkoholu, co jest idealne do dobrze zbilansowanych eaux-de-vie.

Alkohol opatrzony chronioną nazwą pochodzenia koniaku (ChNP) musi spełniać regulowane specyfikacje, jego winogrona muszą być uprawiane w koniaku i produkowane z nich wino tutaj, wyznaczone przez ścisłe granice otaczające rzekę Charente. Poczujesz różnicę.

Hennessy Very Special
Brandy
,
Koniak
Ugni Blanc
Colombard
Folle-Blanche
Hennessy VSOP
Brandy
,
Koniak
Ugni Blanc
Fins Bois
Grande Champagne
Petite Champagne
Hennessy X.O
Brandy
,
Koniak
Ugni Blanc
Hennessy Paradis
Brandy
,
Koniak
Eaux-de-vie
Richard Hennessy
Brandy
,
Koniak
Eaux-de-vie

Inni producenci