Chabasse

Cognac Chabasse to firma założona w 1811 roku w miejscowości Saint-Jean-d’Angély przez Jean-Baptiste Chabasse. Jean potrafił swoją pasję produkcji ekskluzywnych trunków zaszczepić rodzinie. Jego potomek Louis Olivier Chabasse połączył dwie swoje pasje: handel alkoholem i podróże.

Chabasse
Francja
Cogniac

Chabasse

Firma szczyci się swoją gamą ekskluzywnych butelek i karafek, dostępnych zarówno w butelkach 70 cl, jak i miniaturach 5 cl, co ułatwia degustację. Dziedzictwo rodziny Chabasse kontynuuje René-Luc Chabasse, który włączył w markę mieszankę tradycyjnych i współczesnych elementów, odzwierciedloną w efektownym designie ich butelek.

Cognac Chabasse to firma założona w 1811 roku w miejscowości Saint-Jean-d’Angély przez Jean-Baptiste Chabasse. Jean potrafił swoją pasję produkcji ekskluzywnych trunków zaszczepić rodzinie. Jego potomek Louis Olivier Chabasse połączył dwie swoje pasje: handel alkoholem i podróże. Podczas swoich zagranicznych wyjazdów promował swoje produkty zdobywając rynki międzynarodowe. Aktualnie firmą zarządza René-Luc Chabasse a opactwo, w pobliżu którego znajduje się destylarnia jest wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Marka może nie jest tak znana jak inne w regionie, ale swoje piętnaście minut sławy miała, gdy butelka ich Napoleona i XO Imperial pojawiła się w filmie Grace of Monaco z Nicole Kidman w roli głównej, a rodzina została nawet zaproszona do Cannes. Premiera festiwalu filmowego!

Chabasse VSOP
VSOP
,
Koniak
Eaux-de-vie
Chabasse Napoleon
Brandy
,
Koniak
Eaux-de-vie
Chabasse XO
Brandy
,
Koniak
Eaux-de-vie
Chabasse XO Exception
Brandy
,
Koniak
Eaux-de-vie

Inni producenci