CORVEZZO

Wszystko zaczęło się w 1960 roku przez Giovanniego i jego żonę Marię w miejscowości Cessalto. Rozbudowali winnicę do 150 hektarów. Zajmują się produkcją biodynamiczną. Dają one pogląd, że produkcja musi być dobra dla środowiska i zdrowia konsumentów. Są więc w 100% certyfikowane organicznie.

CORVEZZO
Włochy
Wenecja Euganejska

CORVEZZO

Winnica Corvezzo, pierwszy w pełni ekologiczny producent Prosecco we Włoszech, została założona w 1960 roku, z siedzibą w miejscowości Cessalto niedaleko Treviso i dziś posiada 150 hektarów w pełni ekologicznych upraw.

Giovanni Corvezzo rozpoczął pełną organiczną konwersję winnicy w 2010 roku i zakończył ją w 2017 roku.Dziś jest liderem młodego i zorientowanego na przyszłość zespołu, który jest zaangażowany w promowanie naturalnego, zrównoważonego rolnictwa i produkcjęnajlepszej jakości win.

Giovanni uważa, że prawdziwe i naprawdę dobre wino musi szanować środowisko i zdrowie konsumentów!Zawsze powtarza, że natura to skarb, który należy chronić i cenić jako cenny dar na przyszłość, a my się z tym w pełni zgadzamy!

Corvezzo Pinot Grigio BIO
wytrawne
,
białe
Pinot Grigio
Corvezzo Merlot BIO
wytrawne
,
czerwone
Merlot
Corvezzo Traminer BIO
wytrawne
,
białe
Traminer
La Traversata Nero d`Avola BIO
wytrawne
,
czerwone
Nero d'Avola

Inni producenci