Metaxa

METAXA® to Oryginalny Grecki Trunek, który jest tak wyjątkowy, że nie można go sklasyfikować. Receptura wykorzystywana do tworzenia METAXA od ponad 130 lat pozostaje tajemnicą. To, co sprawia, że METAXA jest tak wyjątkowa, to metoda jej wytwarzania. Cały proces nadzorowany jest przez jedną, wybitną osobę - METAXA Mastera, który latami zdobywał doświadczenie i kompetencje do tego niezwykłego i trudnego zadania. Każdy trunek z portfolio jest tworzony indywidualnie. Im bardziej jest złożony, tym więcej czasu wymaga jego komponowanie, nad którym zawsze czuwa sam METAXA Master

Metaxa
Grecja
Ateny i wyspa Somos

Metaxa

W 1888 roku Spyros Metaxa, znany z zamiłowania do przygód, miał wizję stworzenia niepowtarzalnego trunku – łagodnego, a zarazem intensywnego, który byłby prawdziwą podróżą przez zmysły.

Winogrona Muskat są uprawiane w różnych regionach Grecji oraz na kilku wyspach Morza Egejskiego.To właśnie z tych wysp, a głównie z wyspy Samos, METAXA Master wybiera słodkie wina Muskat, które są wykorzystywane do stworzenia METAXA. Wyspa Samos jest położona na ciepłym Morzu Egejskim, w północno-wschodnim regionie Morza Śródziemnego. Wyjątkowe warunki klimatyczne, które na niej panują, sprawiają, że właśnie na Samos produkowane są jedne z najbardziej aromatycznych win na całym świecie. Nasłonecznienie wyspy, twarda gleba mineralna i opady w odpowiednich porach roku zapewniają doskonałe warunki do uprawy winogron Muskat.Ta mała wyspa ma też niezwykłe dziedzictwo i tradycję, bo jej bujna roślinność i wyjątkowe winnice cieszyły się popularnością już wśród starożytnych kupców.

Tworzenie METAXA to niezwykła sztuka, powierzana zawsze tylko jednej, utalentowanej osobie. To METAXA Master, który aby nadzorować proces tworzenia METAXA musi posiąść kunszt selekcji win, destylacji, mieszania i dojrzewania.METAXA Master tworzy METAXA zawsze w 5 krokach, przygotowując i łącząc wina Muskat, destylaty winne oraz mieszankę wybranych ziół i roślin.Od METAXA 5 Stars do METAXA AEN III, każdy rodzaj METAXA tworzony jest indywidualnie. Im bardziej jest złożony, tym więcej czasu i troski wymaga proces jego komponowania.Obecnie stanowisko METAXA Mastera piastuje Konstantinos Raptis, którego prawą ręką jest Kostis Kalpaxidis.

Metaxa Private Reserve
Brandy
,
Półsłodkie
Muskat
Metaxa Grande Fine
Brandy
,
Półsłodkie
Muskat

Inni producenci