KASSATLY

Kassatly Chtaura, założone w 1974 roku, to renomowane przedsiębiorstwo winiarskie z bogatą tradycją rodzinną. W latach 80. rozszerzyło swoją ofertę o wysokiej jakości wina, a w 2005 roku winnica Chateau Ka zaprezentowała swoje pierwsze wina, zdobywając międzynarodowe uznanie. Chateau Ka wyróżnia się wykwintnymi smakami i subtelnymi nutami, docenianymi w wielu krajach, w tym w Libanie, Francji, Kanadzie, USA i Wielkiej Brytanii. Oczekuj nowych, ekscytujących produktów od Kassatly Chtaura w niedalekiej przyszłości.

KASSATLY
Liban
Muhafaza An-Nabatijja

KASSATLY

W starożytnej cywilizacji egipskiej „Ka” oznaczało „duszę starożytnego Boga lub Człowieka”.

Historia winnicy Kassalty jest odzwierciedleniem tej staroegipskiejprawdy. Nicolas Kassatly założył winnicę pod nazwą St. Nicolas w 1919 roku. Natomiast jego syn Akram marzył o produkowaniu win pod marką Kassalty.

Z wyróżnieniem ukończył studia winiarskie w Dijon we Francji, ale z powodu wojny domowej w Libanie, dopiero w 2005 roku udało mu się zrealizowaćmarzenie o własnej winiarni. Zakupił około 70 hektarów ziemi w Baalbek i wybudował nowoczesną winiarnię. Obecnie produkcja Château Ka,wynosi ponad 250 tysięcy butelek a Reem i Ghida, dwie córki Akrama, zajmują się eksportowaniem jego marzenia na cały świat!

Chateau Ka Source de Blanche
wytrawne
,
białe
Chardonnay
Muskat
Sauvignon Blanc
Viognier
2021
Chateau Ka Source de Rouge
wytrawne
,
czerwone
Cabernet Sauvignon
Syrah
Merlot
2020
Chateau Ka Fleur De Ka
wytrawne
,
czerwone
Cabernet Sauvignon
Merlot
Syrah
2008

Inni producenci