Glenfiddich

Glenfiddich to unikatowa whisky w tym obszarze Szkocji, wyprodukowana z wyłącznie jednego źródła wody Robbie Doo, poddana procesom leżakowania, destylacji i butelkowania w jednym miejscu. W 1963 roku firma Grant dokonała przełomu w świecie szkockiej whisky, prezentując pierwszą whisky single malt i tym samym łamiąc dominację blendów na rynku. Dziś Glenfiddich to lider w kategorii whisky słodowej, produkujący co trzecią butelkę spożywaną na całym świecie.

Glenfiddich
Szkocja
Speyside

Glenfiddich

W 1963 roku miała miejsce istotna zmiana w światku szkockiej whisky, kiedy Grant zrewolucjonizował rynek, prezentując pierwszą whisky single malt i łamiąc dominację blendów. Ta firma stała się liderem w produkcji whisky słodowej, rocznie wytwarzając imponującą liczbę ponad 800 000 skrzynek, stając się jednocześnie głównym eksporterem. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku wiele małych destylarni ogłosiło bankructwo lub zostało przejętych. Grant & Sons przetrwało, przyjmując strategię ekskluzywnej marki i wprowadzając szkocką single malt na międzynarodowy rynek.

W 1963 roku szkocka whisky przeżyła znaczący przełom, gdy firma Grant wprowadziła na rynek pierwszą whisky single malt, burząc dominację blendów. Firma ta szybko stała się liderem w produkcji whisky słodowej, rocznie wytwarzając imponującą liczbę ponad 800 000 skrzynek, jednocześnie stając się głównym eksporterem. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku wielu małych destylarni doświadczyło upadku lub zostało przejętych. Grant & Sons przetrwał, zastosowawszy strategię ekskluzywnej marki i wprowadzając szkocką single malt na międzynarodowy rynek.

Rodzina Grant's, rozwijając swój interes z determinacją, postanowiła wyróżnić swój produkt nie tylko pod względem wyjątkowego smaku, ale również pod względem unikalnej "oprawy". W 1957 roku wprowadzili i opatentowali trójkątny kształt butelki, stworzony przez Hansa Schlegera, który zachował swoją ważność po dziś dzień, wraz z charakterystycznym wizerunkiem jelenia na etykiecie. Inspiracją do nadania butelce tego wyjątkowego kształtu były trzy kluczowe elementy, bez których nie powstałaby żadna whisky: woda, jęczmień i powietrze.

Glenfiddich 12yo
Single Malt
,
Szkocka
Whisky
Glenfiddich 15yo
Single Malt
,
Szkocka
Whisky
Glenfiddich 18yo
Single Malt
,
Szkocka
Whisky
Glenfiddich 21yo Gran Reserva
Single Malt
,
Szkocka
Whisky
Glenfiddich 23yo Grand Cru
Single Malt
,
Szkocka
Whisky
Glenfiddich 26yo Grande Couronne
Single Malt
,
Szkocka
Whisky
Glenfiddich 30yo
Single Malt
,
Szkocka
Whisky
Glenfiddich 40yo
Single Malt
,
Szkocka
Whisky

Inni producenci